Výlet na Rankovské skaly

     Môj najlepší zážitok bol, keď sme s rodičmi išli na Rankovské skaly. Týčia sa nad malou dedinkou Rankovce na východnom Slovensku.

     Všade samé stromy, lúky a iné veci, ktoré v meste len ťažko nájdeme. Veľa ľudí si tú krásu už ani nevie predstaviť. Bola to namáhavá cesta vyliezť až tam hore, ale ten výhľad stál za to. Neviem ho ani opísať. Ja osobne do lesa často nechodím, ale keď som už tam, snažím sa užiť si ten pocit čo najviac. Lebo podľa mňa je to presne o tom. Prísť sem, vychutnať si každý jeden krok, i keď možno len preto, aby ste na chvíľu zamenili mestské prostredie za prírodné. Keď máte niekedy toľko šťastia a zazriete jeleňa, ako sa ladným skokom pohybuje po okolitej krajine, doslova vám to vyrazí dych. Na miestach, ktoré sú na to určené, si môžete rozložiť oheň a opiecť si nejaké tie špekáčiky. Môžete pozorovať prírodu, hľadať huby alebo sa len tak bosí prejsť po lúke.

     Keď sa nad tým zamyslíme, je veľa možností, čo v prírode robiť. Napríklad si rozložiť na lúke deku, odpočívať na čerstvom vzduchu, počúvať spev vtákov alebo zvuk vetra. Les je jednoducho miestom pokoja, krás a odpočinku. Je jedným z najväčších bohatstiev, ktoré nám naše krásne Slovensko môže ponúknuť.

 

Norman Agyagos

7. ročník

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Bodnárová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre