Štvrtáci opísali zimnú prírodu

Viki Počekajlová

     Zima je tu! Na okná nám kreslí krásne obrázky pani Zima a Perinbaba celú zimnú krajinu ozdobila malými vločkami. Medvede sa dali na zimný spánok a snehuliaci sa už postavili na svoje miesta, odkiaľ sledujú deti, ktoré sa korčuľujú na zamrznutom jazere. Cencúle sa kolíšu na malých zamrznutých chatkách.

Tamarka Kovalčíková

     Už zase ako každý rok k nám prišla zima. Vidíme biele vločky, ktoré padajú na zem a pomaly zakrývajú celú krajinu bielou perinou. Cencúle, ktoré sú ako priesvitné lízanky sa v odraze slnka ligocú. Pán snehuliak s metlou upratuje bielu perinu. Popritom sa pánovi snehuliakovi snažia ukradnúť nos, teda mrkvu, lesné zajačiky. Je smiešny pohľad na to, ako sa deťom prilepili jazyky na kovovú tyč. A to je všetko z tohto opisu zimnej prírody.

Jurko Šula

     A je tu zima. V zime všetko zamrzne. A v takej mrazivej a zasneženej krajine je hebký sneh. Konáre sú v perine. Celý svet je pokrytý vanilkovým cukrom. Šťastné deti sa korčuľujú na veľkom jazere. V zime je veľa snehu. Keď zubaté slnko naň zasvieti, pekne sa zaligoce.

Maška Škultétyová

     Konečne prišla zima. Stromy sa skláňajú pod veľkou bielou perinou. Spoza snehom zakrytých kopcov sa usmieva zubaté slnko. Jeho lúče šikmo dopadajú na lúky, kopce a strechy domov, ktoré sú ako keby posypané práškovým cukrom. Celá krajina sa vtedy čarovne zaligoce. Všetky jazerá a potôčiky sú zamrznuté a pokryté ľadom.

Bianka Bartošová

     Konečne k nám zavítala zima. Všetko zasypal čistý biely sneh. Potôčiky a jazerá sa premenili na studený ľad. Na strechách domov vyrástli veľké cencúle. Záhrady a domy strážia veľkí snehuliaci. Lúče zubatého slnka rozligocú každú snehovú vločku.

Filipko Rogaľ

     Celá krajina je pokrytá bielou perinou. Potoky, jazerá a rieky sú zamrznuté. Zo striech trčia cencúle. Cez noc pani Zima posype celú prírodu sladkým cukrom. Keď mrazivé slnko zasvieti, biely prášok sa zaligoce.

Elka Rusňáková

     A je tu. Zasnežená a zamrznutá krajina. Opäť je tu tá zima. V zime sa dá robiť všetko. Na strechách visia krásne veľké cencúle. Hneď ma láka ich odtrhnúť, ale sú veľmi vysoko. No a jazerá? Tie sú krásne zamrznuté. Je to dojemné, aká je tá príroda krásna. Všade je sneh, všetko je biele ako perina. V každej záhrade je aspoň jeden snehuliak.

Jakubko Hreha

     Je tu zima. Zima, ktorú už všetci očakávajú. Všetky lesy, lúky, polia, sady a záhrady sú posiate bielou perinou. Jazerá, potoky a rieky sú zamrznuté a šťastné deti sa korčuľujú na ľade. A čo ešte robia deti? Deti sa ešte guľújú, stavajú snehuliaka a sánkujú sa. Zubaté slnko svieti a cencúle, ktoré vyzerajú ako priesvitné lízanky vyrástli zo strechy domu.

 

Ďakujeme za príspevok do školských novín, našim štvrtákom držíme palce v tvorivom písaní a tešíme sa na ich ďalšie témy.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Bodnárová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre