Veronika Rabada

Narodila sa 11. 5. 1984.

Detstvo strávila v Kysaku.

Vyštudovala Akadémiu umení v Banskej Bystrici.

Pracuje ako pedagogička spevu na Konzervatóriu v Košiciach.

Veronika a škola

Ja som bola žiačkou a študentkou, ktorá ťažšie znášala zmeny, to znamená: náročný bol prelomový tretí a piaty ročník, tiež prvý na gymnáziu a prvý na vysokej škole. Vždy ten prvý rok, kým som si zvykla na systém a náročnosť, sa odrazil na známkach. Ale už rok po tom prelome bol onoho lepší a úspešnejší. 

Najťažší bol pre mňa prvý ročník na gymnáziu, ale paradoxne spomínam na Gymnázium sv. Moniky v Prešove s veľkou láskou a vďakou v srdci, boli to nádherné štyri roky, dá sa povedať, že zanechali vo mne silnejšiu stopu ako vysoká škola. Skončila som Akadémiu umení v Banskej Bystrici, kde som ukončila štúdium herectva s titulom Mgr. art.

A či som bola šibal? Áno, bola som šibalka s podrezaným jazykom.

Spevácka kariéra

Hudbe som sa venovala od druhého ročníka na ZŠ, chodila som osem rokov na klavír. Spevu som sa začala venovať až na gymnáziu. 

Po gymnáziu som urobila konkurz do kapely Hrdza a tam to celé začalo naozaj. Od roku 2008 som začala účinkovať ako hosť kapely Kandráčovci. A od roku 2015 účinkujem s vlastnou kapelou pod menom Veronika Rabada.

V Zem spieva II. som prešla kastingom a pokračujem ďalej, verím, že sa ľuďom budú moje vystúpenia, ktoré uvidia v televízii, páčiť a že ich poteší štýl hudby, ktorý hrám.

Obľúbená hudba

Mám rada kapelu Coldplay, z našich si rada vypočujem Katku Koščovú, Katku Knechtovú.

Ale vo všeobecnosti počúvam všetko, čo mi prinesú študenti, keďže učím spev hercov na konzervatóriu.

Veronika a voľný čas

Voľný čas trávim zásadne so svojou rodinkou, mám dve krásne detičky, takže mám stále o program postarané. Buď chodievame na nejaký výlet, alebo sme na našej chate v lese, kde relaxujeme.

Veronikine plány do budúcnosti

Včera som si tak uvedomila, ako sa človek mení v snívaní a plánovaní budúcnosti. Čím sme starší, berieme život viac s nadhľadom a prijímame veci tak, ako idú. Nechcem tým povedať, že už nesnívam, len svoje sny a predstavy nemám možno tak do detailu premyslené a naplánované. Teším sa zo Zem spieva II., tak asi najbližšie je toto taký plán, byť tam kvalitným reprezentantom. A samozrejme, priala by som si viac hrať a robiť ľuďom radosť mojou hudbou. 

Ale v prvom rade by som chcela byť dobrá mamka, aby som mala vždy čas na svoje detičky a vychovala z nich dobrých ľudí, dobre vyzbrojených do života.

Veronikin éterický vzhľad

Priznám sa, že v tomto som veľmi neporiadna... nestarám sa príliš o svoj vzhľad, chcela by som to zlepšiť. Vlasy som zdedila po rodičoch, také aké mám a stará sa o nich moja kamarátka - kaderníčka Aďa a outfity mi šije Mišena Juhász. A to je všetko.

Talizmany proti tréme

Talizmany som nikdy nepoužívala, verím v Boha a nie vo veci, že mi prinesú šťastie a úspech. Na trému je pre mňa najúčinnejší kontakt s publikom, vtedy sa všetok strach vytratí.

Veronike ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov v jej práci  a tiež v súťaži Zem spieva II.

„Aj ja ďakujem a želám Vám krásny čas strávený v školských laviciach, aby bol plný nezabudnuteľných chvíľ.

Ahoj.

S pozdravom

Veronika Rabada“

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Bodnárová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre