Vyhlásenie výsledkov súťaže Perohryz

V piatok 3. marca 2017sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže školských časopisov z Košického kraja. Zúčastnili sa ho naši stáli redaktori: Michaela Balážová, Samuel Dzurčanin, Matúš Gindl, Leandra Jeszeová a Kristína Korytková. Získali sme čestné uznanie.

Stretli sme sa s odbornou porotou aj s redaktorimi z iných školských časopisov. Po vyhlásení výsledkov sme sa zúčastnili workshopov, kde sme si vymieňali skúsenosti, porotocovia sa s nami porozprávali o našom časopise, vyzdvihli jeho silné stránky a upozornili nás aj na chyby, ktorých na naše prekvapenie nebolo veľa. Veľmi sa im páčilo, že časopis existuje aj v elektronickej podobe, z tlačenej verzie sa im páčili rozhovory Samka Dzurčanina s jeho sestrou (Naša malá veľká hviezda) a Mišky Balážovej (Rozhovor so žiakmi o Vianociach). Prekvapilo ich, že časopis vychádza len druhý rok. Tiež sme urobili rozhovor pre Rádio Košice.

Naša redaktorka, Kristínka Korytková o tomto dni napísala: " Táto akcia bola naozaj perfektná. Nielen že sme dostali diplom, čo nás veľmi potešilo, pretože je potrebné vždy niekde začať a to je pre nás úžasný začiatok a zároveň posun a nabudenie do nového čísla, ktoré bude vydané. Porotcovia boli veľmi sympatickí a veľa sme sa od nich naučili. Mali sme s nimi workshopy, kde nám povedali ich názor na časopis ako čitateľa, čo sme urobili dobre, čo zle, ale aj v čom vynikáme oproti ostatným. Ale aj my sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí, aká to je úloha redaktora, čo všetko je k tomu potrebné... Bol to naozaj skvelo strávený deň a zapečatili sme ho pracovnou poradou pri koláčiku v cukrárni."

Prinášame aj pohľad Lei Jeszeovej: "Z obyčajného piatku, ktorý bol zo začiatku výnimočný len tým, že sme išli na vyhlásenie výsledkov súťaže školských novín sa stal jeden z mojich najkrajších zážitkov týkajúcich sa školy. Do súťaže bolo zapojených mnoho škôl a konkurencia bola veľká. Najviac ma však prekvapila porota. Mladí ľudia, ktorí nás ovplyvnili neuveriteľnou pozitívnou energiou, inšpirovali nás a podporili. Nečakala som, že nás budú tak veľmi podporovať, aby sme pokračovali, že pred sebou môžeme mať kariéru skutočných redaktorov a to ma donútilo zamyslieť sa nad touto profesiou. Robiť to, čo vás baví je jedna z najlepších vecí. Lenže nie vždy je to také ľahké. Keď neviete nájsť inšpiráciu o čom písať... Keď nemáte čas či chuť... Alebo keď vám téma nesadne, je dosť ťažké napísať dobrý článok. Ten deň bol úžasný i tým, že som lepšie spoznala mojich kolegov redaktorov a pani učiteľku. :-) Ďakujem vám všetkým, lebo spolu tvoríme skvelý tím, každý vyniká niečím iným, každého baví niečo iné a predsa sa spolu vždy dohodneme a to si vážim."

Naše poďakovanie patrí občianskemu združeniu Úlet, ktoré súťaž organizovalo, záštitu nad týmto podujatím prebral pán primátor Richard Raši.

Pavel Horňák

Srdečne blahoželám pani Katke Bodnárovej aj celému redakčnému tímu k čestnému uznaniu za Vašu náročnú dvojročnú prácu. Rovnako ďakujem za pekné zviditeľňovanie práce v našej škole.

11.03.2017 20:24