Slávnostný koncert Náš svet

Dňa 8. 6. 2017 vyvrcholili viac ako polročné prípravy približne 250 žiakov našej školy a mnohých učiteľov a vychovávateliek do nádherného koncertu pod názvom Náš svet. Podujatie odštartovalo oslavy 50. výročia založenia školy. Začalo sa o 17.00 hodine príhovorom nášho pána riaditeľa Mgr. Pavla Horňáka. Potom nasledovali tanečno-hudobné čísla, ktoré boli osviežené ukážkami bojových umení žiakov 7. ročníka, Emma Lepková predviedla svojho psíka Nelly, vystúpil skvelý ľudový rozprávač, či hviezda disco tancov Tamarka Dzurčaninová. Žiaci predviedli moderné ale aj ľudové tance, zazneli mnohé hudobné nástroje - cimbal, husle, flauta, akordeón, gitara, klavír, bicie. Každé číslo bolo profesionálne predvedené, prepracované do najmenšieho detailu. Úžasné a dojímavé bolo spojenie mladších a starších žiakov. Diváci v hľadisku mali veľakrát zimomriavky a aj slzy v očiach. Obrovská vďaka patrí celému realizačnému tímu, Gabimu Szabóovi, Janke Poprockej a Ajke Bajerovej, učiteľkám, vychovávateľkám a všetkým účinkujúcim žiakom. Odviedli skvelý výkon, na ktorý môžu byť právom hrdí.