Školský výlet

Tretiaci boli na školskom výlete. Prečítajte si ich autentické príspevky. Ako prvý Vám prinášame článok žiaka Tomáša Babinca, druhú časť napísal Hung Vu Dinh.

Dňa 15. 6. 2017 sa uskutočnil školský výlet, ktorého sa zúčastnili triedy 3. B a 3. C. Odišli sme autobusom o 7:00. Prvá zastávka bola na Spišskom hrade. Sprevádzala nás pani sprievodkyňa. Tá nám rozprávala o legendách Spišského hradu. Po prehliadke sme sa najedli a išli si kupovať suveníry. Druhá zastávka bola v Levoči. Navštívili sme kostol, kde sme sa rozprávali o oltároch. Potom sme prešli do múzea. Tam boli starobylé pamiatky z Levoče. Keď sme už boli hladní, naobedovali sme sa v reštaurácii. Po obede sme výlet zakončili v zoologickej záhrade v meste Spišská Nová Ves. Dali sme si zmrzlinu. Aj v zoo sme si kupovali suveníry. Pred 16:00 sme odchádzali zo zoo. Výlet sa všetkým páčil.

Super! Juchuchú! Deň, na ktorý som sa dlho tešil. A načo? No predsa na školský výlet! Naša prvá zastávka bola na Spišskom hrade. Najviac ma zaujali legendy. A ešte som si kúpil drevenú kušu za 6 €. Ani by ste neverili, že som použil kušu ako vešiak na moju bundu! A keďže mám rád Harryho Pottera, tak mi pripomínal Dementora (Azkabánskeho strážcu), ako letí. Druhá naša zastávka bola Levoča. Boli sme asi v kostole, pretože sme sa rozprávali o Bohu a Ježišovi. Ja momentálne s mojím kamošom Matejom na Boha neveríme. No dobre, na Ježiša hej, ale na Boha nie. Potom sme išli do radnice, kde sme si pozreli film (Kronika Levoče). Z kostola som sa dozvedel, že to všetko (skoro) urobil človek menom Majster Pavol. Išli sme na obed. A viete, čo som mal? Takže: polievka karfiolová a druhé jedlo bolo neviem čo, ale mäsko, hranolky, ryža a trochu zeleniny. A zastávka číslo tri bola Spišská Nová Ves, kde sme boli v Zoo. Bol tam fakt čudný medveď. Viete ako chodil? Čudne. Lebo robil tie isté pohyby. Najprv vpravo, potom vľavo a zase vpravo a zase vľavo, čiže všetko neustále opakoval. Potom sme hrali nahánku a vrátili sme sa domov šťastne a pokojne. Bol to super výlet!

Pri čítaní týchto riadkov tretiakom tak trochu závidíme, pretože to mohol byť ozaj skvelý výlet. Za poskytnutie článkov ďakujeme pani učiteľke Lenke Novitzkej.