Poľsko - nemecko - slovenský projekt

V dňoch 18. až 20. mája sa stretli pani učiteľky Bodnárová a Gríllusová so zastupiteľmi nemeckej školy Diesterweg Grundschule Prenzlau a poľskej školy – Szkola podstawowa nr 1 Barlinek. Stretnutie sa uskutočnilo v starobylom poľskom meste Wroclaw. Dohodli sa podmienky spolupráce, hlavné témy, aj termíny výmenných pobytov. Ako prvý by sa mal uskutočniť pobyt v poľskom Barlinku, v termíne od 26. do 29. septembra 2017, ktorého by sa malo zúčastniť 12 žiakov a 2 pedagógovia z každej partnerskej školy. Učitelia z poľskej školy pripravujú pestrú paletu aktivít, ako je nordic walking, výroba papiera a kaligrafia, návšteva mesta Štetín, hľadanie pokladov a riešenie hlavolamov v meste Barlinek, večery by mali byť spestrené diskotékou alebo opekačkou.

V tomto projekte by sa malo pokračovať v septembri 2018 návštevou nemeckej školy v meste Prenzlau. Zástupcovia tejto školy plánujú pre žiakov prehliadku mesta, hranie bowlingu, výrobu keramiky, varenie národných špecialít či návštevu Berlína.

O rok neskôr, tiež v septembri, by sme mali privítať partnerské školy na našej pôde. Program stretnutia pripravujeme. Čo si myslíte? Čím by sme dokázali zaujať našich partnerov a pripraviť im nezabudnuteľné chvíle v našej krajine? Všetky vaše nápady sú vítané a môžete ich prezentovať počas novinárskej desiatej každý štvrtok cez veľkú prestávku.