Olympiáda z anglického jazyka

Kde? Trieda 8.A. a učebňa anglického jazyka

Kedy? 21.11.2016

Čas? 1. až 4.hodina od 8:45 do 11:25

Olympiáda sa koná každý rok na našej škole v školskom kole. Zúčatnili sa jej žiaci 2. stupňa. Prítomné boli pani učiteľky Jana Hrešková a Kvetoslava Gríllusová. Táto olympiáda je pre mnohých žiakov veľmi prospešná, pretože sa skladá z častí, ktoré nás žiakov pripravia na strednú školu a zlepšia nám slovnú zásobu. Olympiáda sa skladala z 5 častí:

1. Listenning

Počúvanie a odpovedanie na otázky.

2. Reading

Rôzne texty a správne priradenie otázky k správnemu textu.

3. Grammar

Test z gramatiky a slovíčka (zvieratá).

4. Speaking

Tvorenie príbehu podľa obrázku a prečítanie príbehu. Tento rok sme mali obrázok muža na delfínovi v mori. Veľa príbehov bolo zaujímavých a krásnych.

5. Roll play

Tvorenie rozhovoru v dvojiciach alebo trojiciach podľa osnovy.

Olympiády sa zúčastnilo veľa žiakov a atmosféra na olympiáde bola úžasná. Bolo nám veselo počas tvorenia príbehov, lebo niektoré príbehy boli veľmi zaujímavé a vtipné. Pevne verím, že účasť na tejto olympiáde bude čím ďalej tým väčšia. Boli to naozaj dobre strávené 4 vyučovacie hodiny. Víťazi sa určite potešili, pretože uspieť z olympiády v anglickom jazyku je veľký úspech.