Lyžiarsky výcvik 2. stupňa

Tak ako každý rok, ani tento rok nemohol chýbať úžasný lyžiarsky výcvik pre 2. stupeň. Konal sa od 29. 1. do 3. 2. 2017 v Nízkych Tatrách v Bystrej. Miesto ubytovania bol Penzión Grand a lyžovať sme sa chodili na Tále. Mali sme 3 družstvá pod vedením:

1. družstvo Mgr. Pavel Horňák

2. družstvo Mgr. Tomáš Samko

3. družstvo Mgr. Roman Szikora

Náš denný program sa skladal najmä z lyžovania a večerného programu. Najzaujímavejším zážitkom je asi návšteva Bystrianskej jaskyne, ktorá je najzaujímavejšia tým, že tam spia netopiere nad hlavami ľudí. Taktiež je to jaskyňa, kde sa liečia rôzne choroby a alergie. Bolo to veľmi zaujímavé, aj keď niekedy sme sa netopierov báli. Ďalším zážitkom bola beseda s horskou službou. Dozvedeli sme sa ako sa správať, ak na nás spadne lavína a čo pri sebe určite mať, ak ideme mimo trate. Vyskúšali sme vyhľadať človeka pomocou vyhľádávačov. Bolo naozaj úžasné vedieť ako sa správať, čo robiť a ako človeka vyhľadať. Nemohla chýbať ani guľovačka, kde sme súperili 2 družstvá proti sebe a taktiež stavanie snehuliaka. Večerný program boli rôzne hry, napríklad "Izba baví izbu", kde si izby pripravili súťaže ako maľovanie pána učiteľa Samka, ktorého naslepo maľoval pán učiteľ Szikora alebo hádanie slov so slúchadlami. Posledný večer nás čakala súťaž "Izba proti izbe", kde sme si mali pripraviť tanec, spev alebo nejaký talent. No a záverom bola diskotéka, ktorá bola naozaj zaujímavá a super. Na svahu sme stretli speváka Pavla Haberu a mali sme možnosť sa s ním vyfotiť. Bol to nezabudnuteľný lyžiarsky výcvik a nabudúci rok tu bude určite zas!