Deň otvorených dverí

Večer, dňa 19. 10. 2016 sa naša škola ukázala v celkom inom svetle a otvorila svoje brány deťom, ich rodičom, príbuzným, kamarátom, bývalým spolužiakom, rodičom budúcich prváčikov,  no i úplne neznámym ľuďom.

Návštevníci si mohli prezrieť učebne a triedy, v ktorých sa žiaci poctivo učia. Boli pre nich prichystané perfektné atrakcie, od kultúrneho programu až po kopec zábavy. Deti so svojimi rodičmi sa mohli zúčastniť rôznych aktivít, pri ktorých rozvíjali svoje myslenie aj zručnosti. V tvorivých dielňach si vyrábali odtlačky dlaní, listov, maľovali na sklo, drevo alebo gaštany, vyrábali masky, kvetiny a záložky do kníh. Mozgové bunky si zasa potrénovali pri hlavolamoch. "Vedcov" zasa určite zaujali pokusy z fyziky a chémie, ktoré si pre nich pripravili naši deviataci. Športovci si vyskúšali športovú streľbu zo vzduchovky, minibasketbal, no aj individuálne zápasy v stolnom tenise a stolnom futbale. Počítačoví nadšenci si zasa pozreli učebňu s počítačmi a angličtinári si hravou formou overili svoje vedomosti. Návštevníci sa tiež zabavili na kúzlach z balónov a pri maľovaní na tvár. Svoje sily, ktoré stratili si mohli doplniť pri občerstvení.

Večer otvorených dverí hodnotili návštevníci pozitívne a niektorí opýtaní sa už tešia na túto skvelú akciu aj budúci rok.

Autor: Michaela Balážová