Kolobeh jari

Ahojte, milí čitatelia!

 

     21. marec sa už blíži, tak prečo si o jari niečo neporozprávať? Áno, viem, že jar má niečo spoločné s otáčaním Zeme. No ja Vám napíšem o trošku nereálnom kolobehu jari.

     Tak, ako zimu pripravujú snehové vločky, jeseň - víly oblečené do šiat z farebných listov zo stromov alebo leto - zelené chrobáčiky, ktoré sa zrodia zo stebiel čerstvej trávy, tak aj jar má svojich škriatkov.

     Škriatkovia sa na konci zimy zobudia a z hláv si dajú dole čiapku, šál a rukavice a uvaria mu čaj na prechladnutie, aby sa vyzdravelo. Potom prichádza najťažšia úloha. Škriatkovia musia dať sneh dole zo všetkých stromov alebo ich jednoducho rozmraziť. To isté urobia aj so všetkými kríkmi, bylinkami... Ak to všetko majú, tak zasadia viac stromov a kvetov a postarajú sa, aby boli na stromoch kvety a púčiky.

     Teraz sa jar už môže začať. Škriatkovia celú jar oddychujú a pozerajú sa, ako sa ľuďom páči jar. Ak treba niečo zmeniť alebo vytvoriť, urobia to. O leto sa už nemusia starať, lebo leto "majú na starosti" zelení chrobáčikovia. Cez jeseň už neoddychujú. Musia si hľadať zásoby na zimu. Najradšej majú listy z bylín, napr. materinej dúšky, harmančeka... Na konci jesene si oblečú čiapky na spanie a zalezú do hrubých kmeňov stromov (tam bývajú).

     A toto je kolobeh Jarných Škriatkov. Pokračuje dookola stále rovnako.

Autor: Magdaléna Gabániová

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Katarína Bodnárová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre